Do sprzedaży w Polsce wchodzą dwa nowe laptopy z najnowszymi procesorami Intela

Coraz więcej na polski rynku trafia urządzeń z nowymi procesorami Intela o nazwie kodowej Sandy Bridge, oficjalnie zaprezentowanych na początku stycznia. Dziś do oferty wydajnych uniwersalnych laptopów dołączają dwa modele spod znaku Samsunga.

Oprócz zastosowania wydajnego i energooszczędnego procesora Intel Core i7 2630 w nowych Samsungach znalazły się także karty graficzne Nvidii GT540M z najnowszej generacji, 4 GB pamięci RAM, 500 GB dyski twarde, po dwa porty USB 3.0, nagrywarki DVD, komplet bezprzewodowych łączy (WiFi i Bluetooth) oraz tak zwane "wyspowe klawiatury", charakterystyczne dla produktów Sony Vaio.

Oba modele różnią się od siebie wielkością ekranu i jego rozdzielczością. Żaden, niestety, mimo zastosowania silnych jednostek obliczeniowych i wydzielonych kart graficznych nie daje możliwości pracy w rozdzielczości FullHD . Mniejszy, bo 15,6 calowy Samsung RF511 oferuje rozdzielczość na poziomie 1366x768 pikseli; natomiast większy, aż 17,3 calowy gigant zaledwie 1600x900 pikseli.

Póki co laptopy dostępne są w ramach przedsprzedaży . W sklepie Vobis RF511 będzie nas kosztował 3599 złotych, natomiast jego większy brat zaledwie 200 złotych więcej, czyli 3799 złotych.

Na osłodę warto wspomnieć że nowe laptopy Samsunga to nie tylko silne podzespoły, ale też elegancka i bezpieczna stylistyka obudowy .

[za Vobis, Samsung]

Łukasz Cichy

Więcej o: