Kontroluj urządzenia mobilne za pomocą gestów

Technologie umożliwiające kontrolowanie urządzeń mobilnych za pomocą gestów przekraczają kolejne granice. Jedna z nich jest już dostępna dla tabletów działających pod kontrolą Androida i sprzętu pracującego w środowisku Windows.

Kolejną wersją swojego interfejsu użytkownika pochwaliła się firma EyeSight, która w zeszłym roku udostępniła podobne rozwiązanie dla telefonów komórkowych. Obecnie Hand Gesture Recognition Technology (Technologia Rozpoznawania Gestów Dłoni) dostępna jest na tabletach działających pod kontrolą Androida i przenośnych komputerach działających w środowisku Windows.

Technologia Rozpoznawania Gestów Dłoni do poprawnego działania nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu i ma w niewielkim stopniu obciążać procesor urządzenia, na którym pracuje. Gesty rozpoznawane są dzięki kamerkom wbudowanym w tablety i laptopy. W materiałach promocyjnych technologia prezentuje się imponująco, niezależnie od tego, czy wykorzystywana jest w kuchni czy w samochodowej nawigacji satelitarnej.

Niestety sam produkt autorstwa EyeSight nie zostanie udostępniony użytkownikom urządzeń mobilnych. To zestaw narzędzi umożliwiających autorom oprogramowania wprowadzenie interfejsu do swoich aplikacji. Śmiało można jednak założyć, że przynajmniej kilka firm zainteresuje się tym wygodnym rozwiązaniem.

Krzysztof Pielesiek

[za: Engadget ]

---

Atarynka, Kajtek, zegarek z kalkulatorem... TOP 10 gadżetów z lat 80.

Więcej o: