NK.pl tworzy aplikację desktopową

Serwis NK.pl, czyli dawna Nasza Klasa, do końca czerwca ma zamiar udostępnić aplikację swojego serwisu. Znajdą się w niej np. powiadomienia dotyczące nowych wydarzeń w serwisie.

Aplikacja NK.pl ma być pełnoprawnym programem, którego głównym zadaniem będzie wyświetlanie powiadomień z serwisu społecznościowego. Informować ma on o zdarzeniach takich jak nowe zdjęcie, albo nowy komentarz na profilu. Nieużywana, chować będzie się na pasku zadań w zasobniku systemowym (tzw. tray'u).

Jak powiadomiono nas w informacji prasowej, aplikacja jest już testowana przez pracowników Naszej Klasy, a udostępniona wszystkim użytkownikom będzie w drugim kwartale bieżącego roku.

Niestety, nie wiemy na razie czy z poziomu aplikacji można np. odpowiedzieć na komentarz znajomych pod zdjęciem. Zapytaliśmy jednak o to rzeczniczkę NK.pl, gdy tylko otrzymamy odpowiedzi, tekst zostanie zaktualizowany. Na zrzucie ekranu widać, że jedną z funkcji aplikacji jest NKtalk, czyli komunikator serwisu, co wydaje się być oczywistym rozwiązaniem jeśli chodzi o aplikację desktopową.

Cóż, ciekawe czy aplikacja NK sprowadzać się będzie wyłącznie do powiadomień "co nowego w serwisie", czy już z jej poziomu można będzie zarządzać swoim profilem. Z chęcią jednak zobaczylibyśmy program w akcji...

Joanna Sosnowska

-----

Atarynka, Kajtek, zegarek z kalkulatorem... TOP 10 gadżetów z lat 80.

Co sądzisz o aplikacji NK na desktopy?
Więcej o: