Motorola Xoom będzie droga

Wiemy już ile trzeba będzie zapłacić za tablet Xoom od Motoroli. Niestety, w dniu premiery urządzenie będzie droższe od swoich najgroźniejszych rywali.

Amerykańska sieć sklepów Best Buy wydała swój najnowszy folder reklamowy. Ujawniono w nim ostateczną datę premiery i cenę tabletu Xoom od Motoroli. Wielbiciele tej marki raczej się nie ucieszą, kiedy ją poznają.

Best Buy wprowadzi tablet do sprzedaży dokładnie 24 lutego tego roku. W USA trzeba będzie za niego zapłacić 800 dolarów bez jednego centa. Raczej nie ma więc szans na to, by urządzenie powalczyło na ceny chociażby z iPadem czy Galaxy Tab Samsunga. Xoom z 32GB wbudowanej pamięci i obsługą 3G jest droższy o 70 dolarów od podobnego produktu Apple. I choć urządzenie posiada kilka ważnych zalet - ekran o wyższej rozdzielczości, system operacyjny Android 3.0 - większość klientów w pierwszej kolejności zwróci zapewne uwagę na cenę i logo producenta. Mimo to, Motorola porównuje swój produkt do iPada. Zrobiła to w najnowszej reklamie emitowanej w trakcie amerykańskiego Super Bowl.

Sprawę pogarsza fakt, iż w tym samym folderze reklamowym napisano, że obsługa WiFi jest w Xoomie zablokowana dopóki jego nabywca nie wykupi abonamentu (na minimum miesiąc) u jednego z amerykańskich dostawców usług GSM. I choć informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, to może jeszcze bardziej utrudnić Motoroli walkę o klienta.

Osoby zainteresowane tabletem Xoom mogą mimo to odwiedzić jego oficjalną stronę internetową , którą uruchomiła Motorola.

Krzysztof Pielesiek

[za: Venture Beat ]

embed

Motorola Xoom WiFi 32GB

  • System operacyjny: Android 3.0 Honeycomb
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 10,1 cala
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB

0 opinii

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: