HTC kupuje udziały w OnLive

Tajwańska firma HTC inwestuje w kolejne firmy. Dzięki swoim nowym posunięciom biznesowym stanie się mocniejszym graczem na rynku strumieniowego przesyłania gier i materiałów wideo.

High Tech Computer Corporation potwierdziło, iż zainwestowało 40 milionów dolarów w firmę OnLive Inc , która strumieniowo dostarcza gry wielbicielom elektronicznej rozrywki. Zaledwie dzień wcześniej HTC wykupiło firmę Saffron Digital za 48 milionów dolarów. Ta druga zajmuje się między innymi technologiami umożliwiającymi strumieniowe przesyłanie zabezpieczonych (DRM) materiałów filmowych. Przedstawiciele Saffron zdradzili natomiast, że chcą rozwijać swój biznes w kierunku strumieniowego przesyłania muzyki i gier.

Przy okazji tego posunięcia - Peter Chou - dyrektor generalny HTC powiedział: "Możliwość dostarczania optymalizowanych treści stanie się w przyszłości kluczowym jednym z kluczowych zasobów. HTC zamierza zwiększyć swojego globalne możliwości dostarczania tego typu usług i swoją wiedzę na ich temat".

Wall Street Journal zauważa natomiast, że inwestycja w OnLive pozwoli HTC stać się ważniejszą częścią rynku elektronicznej rozrywki, gier na smartfony, na które wciąż rośnie zapotrzebowanie.

Krzysztof Pielesiek

[za: Wall Street Journal Online ]

dane dostarcza:

embed
Więcej o: