Facebook-phone "tak jakby" istnieje

Firma INQ zaprezentowała swój własny Facebook-phone, działający pod kontrolą Androida. Na urządzeniu nie znajdziemy logo serwisu, za to ma się ono ściśle z nim integrować.

Firma INQ zaprezentowała amerykańskiej prasie telefon, nazwany INQ Cloud Touch, którego cechą wyróżniającą jest niezwykle głęboka integracja z Facebookiem. System operacyjny to Android w wersji 2.2, a - jak podaje serwis Mashable - w samym urządzeniu znajduje się bardzo dużo aplikacji i widżetów pozwalających korzystać z różnych elementów Facebooka. Tylko czy więcej funkcji społecznościowych oznacza od razu, że mamy oto do czynienia z "Facebook-phone"?

Mashable dodaje, że INQ współpracował ściśle z pracownikami Facebooka podczas opracowywania urządzenia. Efektem jest, tak jak przypuszczaliśmy , nakładka Facebooka na Androida. Na ekranie głównym INQ Cloud Touch znajdują się cztery przyciski, odpowiadające za główne aktywności na Facebooku: Ludzie, Wydarzenia, Powiadomienia, Miejsca.

Specyfikacja techniczna INQ Cloud Touch nie powala na kolana. Procesor Qualcomm 7227, taktowany zegarem 600 MHz, 4MB pamięci z możliwością rozszerzenia, 3,5" ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 320. Smartfon ma pojawić się na rynku do końca czerwca, na początku w Stanach Zjednoczonych.

Więcej o: