Eee Slate EP121 - tablet Asusa z Windows 7

Nowy tablet Asusa, Eee Slate EP121, działać będzie pod kontrolą pełnoprawnego systemu Windows 7 Home Premium.

Tablet Asus Eee Slate EP121 wyposażono w ekran pojemnościowy o przekątnej 12,1", a producent zapowiada, że można go będzie obsługiwać piórem cyfrowym. W urządzeniu zastosowano procesor Intel Core i5, oraz system operacyjny Windows 7 Home Premium. Pamięć RAM wynosić będzie - w zależności od modelu - 2 lub 4 GB.

W zestawie ma znaleźć się klawiatura na Bluetooth. Czekamy na odpowiedź producenta w sprawie ceny i dostępności produktu na rynku.

Zapowiada się ciekawie, ale na wstępie zastanawia mnie kilka kwestii. Tablet z wydajnym procesorem Intel Core i5 zapowiada się co najmniej interesująco. Ale do tej pory mieliśmy w redakcji tablet Toshiby - Libretto W100 , który nie usposobił nas przychylnie do urządzeń przenośnych działających pod kontrolą Windows 7 (W100 "nie najlepiej" znosił dotyk). Zastanawia także czas pracy na bateriach - producent zapowiada, że Eee Slate EP121 bez konieczności ładowania działać będzie 4,5 godziny - tymczasem inne produkty przyzwyczaiły nas już do 8- lub 10-godzinnej pracy na bateriach. Oprócz tego tablet Asusa waży zadziwiająco dużo - 1,16 kg, czyli prawie dwa razy więcej niż iPad i cztery razy więcej niż Samsung Galaxy Tab. Jak na mobilny tablet to zadziwiająco dużo. Ale oczywiście z ostateczną oceną trzeba będzie się wstrzymać do czasu przeprowadzenia testów.

Więcej o: