MWC 2011: PlayStation Phone - Sony Ericsson XPERIA Play - już oficjalnie

W trakcie targów Mobile World Congress 2011, firma Sony Ericsson oficjalnie pokazała smartfon XPERIA Play. Urządzenie łączy w sobie funkcjonalność telefonu komórkowego i przenośnej konsoli do gier.

Wielbiciele elektronicznej rozrywki na oficjalną prezentację pierwszego telefonu komórkowego oznaczonego logo Playstation musieli czekać kilka miesięcy. Tyle czasu minęło od pojawienia się w sieci pierwszych przecieków - fotek i materiałów filmowych pokazujących urządzenie, do dzisiejszego pokazu.

XPERIA Play zapowiada się interesująco. Urządzenie wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon QSD8255(1GHz) oraz procesor graficzny Adreno 205. Duet ten, ma zdaniem Sony, wystarczyć do generowania trójwymiarowego obrazu z prędkością 60 klatek na sekundę . Procesor graficzny będzie również wpływał na tempo działania, wyświetlania stron internetowych. Sony twierdzi, że rozwiązanie to jest jednocześnie energooszczędne - zużywa minimalną ilość energii.

PlayStation Phone działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android Gingerbread . Posiada on 4-calowy pojemnościowy wyświetlacz o rozdzielczości 854x480 obsługujący technologię multitouch. Urządzenie wyposażono w kamerkę 5Mpx i czytnik kart microSD. Posiada ono 512MB pamięci RAM oraz 512MB pamięci ROM. XPERIA Play komunikuje się ze światem za pomocą WiFi i Bluetooth. Bateria, po naładowaniu do pełna, wystarczać ma na 5 godz. i 35 minut ciągłej pracy .

Gry obsługiwać będziemy za pomocą kontrolerów umieszczonych na wysuwanym panelu. Do dyspozycji graczy oddano "krzyżak", dwa analogowe gładziki, dwa przyciski na "ramionach" telefonu i cztery charakterystyczne przyciski kojarzące się z konsolami PlayStation. Produkcje udostępniane na PlayStation Phone można będzie pobierać z usługi sieciowej Sony. W dniu premiery będzie można nabyć około pięćdziesięciu gier , wśród których znajdą się FIFA 10, Guitar Hero, Splinter Cell, Assassin's Creed, Need for Speed czy The Sims.

XPERIA Play powinna pojawić się w sklepach w marcu lub kwietniu tego roku. Cena urządzenia nie została podana do publicznej wiadomości.

Krzysztof Pielesiek

[za: Eurogamer ]

embed

Sony Ericsson Xperia Play czarny

  • Rodzaj telefonu: Slider
  • Aparat cyfrowy: 5 Mpx
  • System operacyjny: Android 2.3 Gingerbread
  • WiFi

0 opinii

Podstawowe informacje o Sony Ericsson Xperia Play czarny

Parametry techniczne

Funkcje

Komunikacja

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: