MWC 2011: Windows Phone 7 z IE9, wielozadaniowością i Kinectem

Microsoft, ustami Steve'a Ballmera, zapowiedział kilka dużych nowości, które zamierza wprowadzić do systemu operacyjnego Windows Phone 7.

Amerykańska firma przygotowała całkiem konkretne niespodzianki na targi Mobile World Congress 2011. W trakcie tego wydarzenia, na konferencji Microsoftu wystąpił sam Steve Ballmer, który zapowiedział kilka dużych nowości mających wkrótce pojawić się w Windows Phone 7.

Pierwsza z nich to mobilna wersja przeglądarki Internet Explorer 9 . Dzięki akceleracji sprzętowej ma ona "drastycznie 'rozszerzyć' przeżycia związane z korzystaniem z przeglądarki internetowej". Aplikacja zadebiutować ma już w marcu tego roku.

Microsoft ujawnił także, że Twitter zostanie zintegrowany z "People Hub" dzięki czemu otrzymywanie, odczytywanie informacji ma być jeszcze szybsze i bardziej intuicyjne. Zdradzono także, iż aplikacje third-party (pisane przez zewnętrznych deweloperów) skorzystają z wielozadaniowości. Wciśnięcie przycisku Start pozwoli cofnąć się do menu aplikacji, a przycisk Wstecz umożliwi powrócenie do "zamrożonej" aplikacji. Przytrzymanie tego ostatniego wywoła natomiast ekran, na którym ukazane będą wszystkie włączone programy z możliwością przełączenia się na dowolny z nich.

Aktualizacja Windows Phone 7 pozwoli także korzystać z funkcji "kopiuj/wklej" i umożliwi odczytywanie, redagowanie dokumentów przetrzymywanych w chmurze.

Bardzo interesująco zapowiada się też integracja usługi Xbox Live i niektórych możliwości kontrolera Kinect z smartfonami działającymi pod kontrolą Windows Phone 7. Tej funkcjonalności można się przyjrzeć w pliku wideo dołączonym do naszej wiadomości.

 

Krzysztof Pielesiek

[za: Engadget ]

Więcej o: