MWC 2011: telefon dla prawdziwych twardzieli

Firma Sonim pokazała na targach Mobile World Congerss najbardziej "pancerny" telefon świata: Sonim XP 3300 Force.

XP 3300 to nie telefon do szpanowania najmodniejszymi społecznymi aplikacjami. Firma skupiła się na parametrach ważnych do pracy w warunkach ekstremalnych. Producent obiecuje 800 godzin (ponad miesiąc) działania z jednego ładowania, 20 do 24 godzin rozmowy (albo działania modułu GPS). Ale najbardziej interesujące są inne parametry.

Obudowa telefonu to skorupa z włókna szklanego o grubości półtora milimetra, wyświetlacz pokryty jest pancernym "Gorilla Glass". Firma udostępniła filmiki w których telefon zrzucany jest z wysokości 30 metrów:

 

i moczony w chemikaliach:

 

Według deklaracji producenta, także zanurzenie w ściekach nie stanowi dla XP problemu, a klawisze telefonu rozstawione są szerzej aby dało się go używać w rękawicach.

Oprócz pancerności, telefon ma tryb głośnomówiący, funkcję modemu GPRS i EDGE, oraz aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli. Jest możliwość uruchamiania aplikacji Java. Telefon obsługuje europejskie i amerykańskie pasma GSM.

Cena nie jest jeszcze znana, na stronie producenta można zapisać się na listę oczekujących, którzy zostaną zawiadomieni, kiedy telefon stanie się dostępny.

[na podstawie informacji firmy Sonim , za Endgadget ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: