MWC 2011: ChaCha i Salsa - smartfony HTC dla fanów Facebooka

Dwa nowe smartfony HTC to urządzenia przygotowane z myślą o wielbicielach Facebooka. Sprzętowe nowości pozwalają w prosty sposób dzielić się fotkami, muzyką, przemyśleniami.

ChaCha i Salsa . Takie ładne nazwy otrzymały dwa nowe smartfony HTC, które przygotowano specjalnie z myślą o użytkownikach Facebooka . Oba urządzenia działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.4 (Gingerbread).

ChaCha posiada 2,6-calowy, dotykowy ekran pojemnościowy. Salsa została natomiast wyposażona w 3,4-calowy ekran dotykowy. Sercem obu urządzeń jest procesor Qualcomm MSM7227 (600MHz). Posiadają one 512MB pamięci ROM i 512MB pamięci RAM. Wyposażono je w kamerkę z matrycą 5Mpx (przód urządzenia) i kamerkę VGA (tył urządzenia). ChaCha i Salsa komunikują się ze światem dzięki WiFi b/g/n oraz Bluetooth 3.0. Posiadają też moduł GPS. Odróżnia je natomiast to, iż ChaCha posiada klasyczną klawiaturę, a Salsa wyświetla ją jedynie na ekranie dotykowym.

Najważniejsze jest w nich jednak to, że dostosowano je do pracy z Facebookiem. Wciśnięcie jednego klawisza pozwala umieścić przeglądaną fotkę na swoim profilu. To samo można zrobić z aktualnie odtwarzaną piosenką (pojawi się na profilu razem z linkiem do Amazon.com). Także kalendarz telefonu sprzężony jest z wydarzeniami pojawiającymi się w portalu społecznościowym. Oba telefony potrafią również wysłać ten sam wpis na Facebooka i Twittera.

Choć cena urządzeń nie została podana do publicznej wiadomości, to HTC zaznacza, że mają one być stosunkowo tanie. Ich premiera odbędzie się w drugim kwartale tego roku.

Zobacz także: MWC 2011: Tablet i smartfony HTC .

Krzysztof Pielesiek

[za: Slashgear ]

Więcej o: