MWC 2011: Tablet i smartfony HTC

W trakcie targów Mobile World Congress 2011, firma HTC zaprezentowała kilka nowych smartfonów i świeży tablet. Oto co o nich wiemy.

1. HTC Flyer

Aluminiowy tablet HTC powinien zainteresować graczy. Flyer pozwoli im korzystać z usługi OnLive dostarczającej gry wideo w chmurze. Flyer posiada 7-calowy ekran LCD (rozdzielczość 1024x600), procesor 1,5GHz, 1GB pamięci RAM oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Jego cena nie jest jeszcze znana.

2. HTC ChaCha i Salsa

Smartfony HTC przygotowane z myślą o wielbicielach Facebooka pozwalają w prosty sposób dzielić się fotkami, muzyką, przemyśleniami. Niestety nie do końca imponują one możliwościami - sercem obu urządzeń jest procesor Qualcomm MSM7227 (600MHz). Posiadają one 512MB pamięci ROM i 512MB pamięci RAM. Ich premiera odbędzie się w drugim kwartale tego roku.

3. HTC Incredible S

Incredible S ma być urządzeniem dla fanów systemu operacyjnego Android. Mimo to smartfon działa pod kontrolą Androida 2.2 (Froyo). HTC obiecuje jednak, że w kilka chwil po rynkowej premierze s ystem operacyjny zostanie zaktualizowany do wersji 2.4 (Gingerbread). W telefonie znajdziemy także kamerkę 8Mpx z flashem (dwie diody LED) oraz kamerkę 1,3Mpx do prowadzenia rozmów wideo. Urządzenie trafi do sprzedaży na początku drugiego kwartału tego roku.

4. HTC Wildfire S

HTC Wildfire S to urządzenie dla oszczędnych użytkowników działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.4 Gingerbread . Smartfon został wyposażony w jednordzeniowy procesor Qualcomm (600MHz), 512MB pamięci ROM i RAM, oraz kamerkę 5Mpx z flashem. W sprzedaży pojawi się w ostatnich dniach drugiego kwartału tego roku.

5. HTC Desire S

Desire S został zbudowany z jednego kawałka aluminium. Posiada 3,7-calowy ekran dotykowy WVGA i działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 2.4 Gingerbread . Jego sercem jest jednordzeniowy procesor Snapdragon MSM8255 (1GHz). Desire S posiada 768MB pamięci RAM oraz 1,1GB wewnętrznej pamięci, którą można rozbudować dzięki czytnikowi kart microSD. Smartfon trafi do sklepów w połowie drugiego kwartału tego roku.

Osoby, które zastanawiają się dlaczego Android 2.4 nazywa się Gingerbread odsyłamy do stosownego tekstu .

Krzysztof Pielesiek

dane dostarcza:

embed
Więcej o: