MWC 2011: Samsung Galaxy S II - pierwsze wrażenia

Na targach MWC 2011 miała miejsce premiera Samsunga Galaxy S II, drugiej wersji jednego z najlepszych smartfonów z systemem Android. Oto nasze pierwsze wrażenia z obcowania z tym urządzeniem.

Stoisko Samsunga przyciągało zwiedzających targi Mobile World Congress 2011 dwoma nowościami - tabletem Galaxy Tab II oraz telefonem Galaxy S II . Miałam okazję przez chwilę pobawić się nowym telefonem Samsunga. Jakie zostawił wrażenie? Pozytywne, choć nie bez uczucia deja vu - urządzenie do złudzenia przypomina bowiem poprzedni model, czyli Samsunga Galaxy S "jeden" .

Wygląd

Samsung Galaxy S II z zewnątrz niewiele różni się właściwie od poprzednika. Producentowi udało się natomiast "odchudzić" telefon - teraz liczy on sobie 8,5 mm grubości. Dzięki temu urządzenie wydaje się być dużo lżejsze. Mnie to osobiście niespecjalnie zachwyca (nawet nie będę wiedzieć kiedy telefon wysunie mi się z kieszeni), wielokrotnie pisaliśmy, że lekkie telefony sprawiają wrażenie mniej solidnych, ale na pewno znajdzie się rzesza osób, którym to przypadnie do gustu.

Ekran i procesor

Samsung umieścił w smartfonie ekran Super AMOLED, podobnie jak we wcześniejszych modelach telefonów. To bardzo dobry wybór - kolory są żywe i soczyste, a sam wyświetlacz bardzo czuły i szybko reagujący na dotyk. Galaxy S II dobrze zapowiada się też pod względem wydajności - wewnątrz znajduje się dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1GHz. Kilka lat temu takiego serca nie powstydziłby się wydajny komputer stacjonarny.

Niestety kilkanaście minut spędzonych z urządzeniem to trochę za mało na poznanie telefonu. Mamy jednak nadzieję, że jak najszybciej otrzymamy smartfon do redakcyjnych testów.

Joanna Sosnowska

Więcej o: