MWC 2011: Samsung Galaxy Tab 2 z Androidem 3.0 - pierwsze wrażenia

Na MWC 2011 zadebiutowało kilka ciekawych urządzeń. Jednym z nich jest oczekiwany drugi model tabletu Samsunga - Galaxy Tab II z Androidem Honeycomb. Mieliśmy okazję spędzić z nim kilka chwil - to nasze pierwsze wrażenia.

Samsung Galaxy Tab "jeden" wyposażony był w 7-calowy ekran. W jego następcy natomiast znajduje się już większy, 10-calowy wyświetlacz. Poza rozmiarem główną nowością jest system operacyjny - Android 3.0 Honeycomb, którego oficjalna premiera odbyła się całkiem niedawno . Jak sprawuje się na tabletach system "dostosowany specjalnie do wymagań tabletów"? Świetnie, znacznie lepiej niż stosowany dotychczas powszechnie Android 2.2 Froyo.

Przełączanie się między poszczególnymi ekranami startowymi wygląda trochę jak przełączanie się między wirtualnymi pulpitami. Bardzo intuicyjnie rozwiązano też sposób w jaki umieszczać można na ekranach skróty do wybranych aplikacji . Po wejściu w menu aplikacji i przyciśnięciu dłużej danej ikony, na dole pojawi się pasek z miniaturami ekranów startowych. Wówczas wystarczy przeciągnąć ikonę na dany pulpit. To dużo lepsze rozwiązanie niż w "mniejszych" wydaniach Androida. Wygodna jest też klawiatura ekranowa - klawisze rozmieszczone są w wygodnych odległościach, a sam ekran bardzo dobrze reaguje na dotyk.

Mniej intuicyjna jest natomiast nawigacja po zasobach tabletu . W Galaxy Tabie II nie znajdziemy już przycisków menu na obudowie - zamiast tego są dotykowe przyciski menu . Ich ikony (a może ich umiejscowienie w lewej dolnej części ekranu) nie są jednak zbyt fortunne. Kilka razy wybierałam niewłaściwą opcję, a powrót do wykonywanej wcześniej czynności zajmował chwilę czasu.

Prawdopodobnie jednak można to będzie szybko oswoić - będziemy jednak w stanie to stwierdzić dopiero po przeprowadzeniu pełnoprawnych testów.

Więcej o: