Sony szykuje tablet PlayStation?

Japońska firma w walce o graczy sięga po każdą możliwą broń. Zaprezentowała już NGP (PSP2) i XPERIA Play czyli tak zwany PlayStation Phone. Teraz podobno przyszedł czas na tablet dla miłośników elektronicznej rozrywki.

Serwis Engadget, powołują się na swoich informatorów donosi, że Sony przygotowuje tablet noszący wewnętrzną, kodową nazwę S1 . Ma to być urządzenie oznaczone logo PlayStation czyli takie, które idealnie będzie się nadawać do grania w gry. I choć japońska firma oficjalnie nie mówi nic na jego temat, to informacje znów wyciekają do sieci dzięki anonimowym informatorom.

S1 posiadać ma 9,4-calowy dotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 1280x800. Urządzenie ma ponoć dwie kamerki (przód i tył obudowy) i port USB. Ma ono także móc połączyć się przez podczerwień z urządzeniami Sony, którymi będzie można sterować za pomocą tabletu. Jedynymi przyciskami na obudowie urządzenia mają być włącznik/wyłącznik oraz regulacja głośności. Informatorzy donoszą także, iż dodatkowy przycisk może nas przenosić bezpośrednio do usługi Qriocity. W jego przypadku nie podjęto jednak jeszcze ostatecznej decyzji odnośnie umieszczenia na obudowie.

Sercem urządzenia działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Android 3.0 ma być platforma Nvidia Tegra 2 . S1 ma z wierchu mieć błyszczącą, czarną obudowę, a spód urządzenia podobno pomalowano na matowy, srebrny kolor. Wszystkie materiały wykorzystane w produkcji urządzenia mają być z najwyższej półki. Całość ważyć ma mniej więcej tyle samo co iPad.

Najciekawszy ma jednak być wygląd S1. To ponoć nie kolejny płaski, nudny tablet . Na szczycie ma on być zakrzywiony, posiadać "falę" ułatwiającą trzymanie go przez dłuższy czas. Położenie tabletu na tej fali ma także ułatwić korzystanie z jego dotykowej klawiatury. Trzeba przyznać, że sam pomysł jest oryginalny i zapowiada się bardzo interesująco. Informatorzy donoszą wręcz, że S1 jest śliczny. Ma to być najładniejsze urządzenie jakie zaprojektowała firma Sony.

Tablet posiadać ma domyślnie zainstalowane gry z konsoli PS One, a jego data premiery to ponoć wrzesień tego roku. Wersja z samym WiFi kosztować ma 599 dolarów.

Zobacz także:

- 5 rzeczy, które trzeba wiedzieć o NGP

- MWC 2011: Playstation Phone - Sony Ericsson XPERIA PLAY już oficjalnie

Krzysztof Pielesiek

[za: Engadget ]

Więcej o: