Nowe telefony w Play - Samsung Galaxy Ace i Nokia 5250

Do oferty Play trafiły nowe telefony - Samsung Galaxy Ace, Nokia 5250 oraz dwa urządzenia dla seniorów.

Samsung Galaxy Ace to jeden z czterech, zapowiadanych wcześniej, nowych telefonów koreańskiego producenta. Działa pod kontrolą Androida w wersji 2.2, a jego cechą odróżniającą znacznie od Galaxy S jest cena - niższa cena, bo wynosząca w Polsce bez umowy z operatorem 1099 zł.

Wewnątrz urządzenia znajduje się procesor taktowany zegarem 800 MHz oraz pamięć 150 MB z możliwością rozbudowania (do 32 GB). Wyświetlacz ma przekątną 3,5" o rozdzielczości 320 x 480. W Play dostępny będzie w ofercie podstawowej. Dodajmy, że Galaxy Ace kupić można także w Orange, w ofercie dla firm. Ceny urządzenia różnią się w zależności od oferty - ich zestawienie znaleźć można na blogu Play .

Nokia 5250Nokia 5250 fot. Nokia

Drugim nowym telefonem w Play jest Nokia 5250. Na polskim rynku dostępna już od września. Producent podaje, że telefon ma być przede wszystkim przenośnym odtwarzaczem muzyki, który jest w stanie grać nieprzerwanie przez aż 24 godziny. Dodatkowo, wyposażony został w wejście słuchawkowe typu jack 3,5mm, radio FM, 50 MB wbudowanej pamięci i możliwość dołożenia kolejnych 16 GB na karcie pamięci.

Drugą podstawową cechą ma być dotykowy 2,8 calowy ekran. Jest to w rzeczywistości oporowa matryca o rozdzielczości 640 na 360 pikseli, dysponująca 16 milionami kolorów.

Agregacja portali społecznościowych odbywać się będzie za pośrednictwem EDGE. Telefon może wyświetlać statusy znajomych na głównym pulpicie. Z tego poziomu można także komentować, wysyłać wiadomości i zarządzać kontem pocztowym. Niestety Nokia 5250 nie posiada ani 3G, ani WiFi. Zdani więc jesteśmy na nieco wolniejsze media, a co za tym idzie i mniejsze pakiety danych. Telefon posiada natomiast aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 megapikseli, oraz system operacyjny Symbian S60, który umożliwia dogrywanie aplikacji i większą ingerencję w możliwości telefonu. Nokię 5250 można kupić w ofercie dla firm zarówno w Play jak i w Orange.

Więcej o: