YouTube inwestuje w gwiazdy

Do tej pory gwiazdami serwisu YouTube zazwyczaj byli zwykli użytkownicy. Wkrótce może się to zmienić - gwiazdy zostaną zastąpione Gwiazdami.

Przypadki Forfitera czy superszybkiego rapera dowodziły, że wystarczy pomysł, odrobina szczęścia, czasem przypadek, by stać się - przynajmniej na "pięć minut" - gwiazdą serwisu YouTube. To wszystko może się jednak zmienić jeśli Google dojdzie do porozumienia z gwiazdami srebrnego ekranu, telewizji czy świata muzyki.

Amerykańska firma oferuje 5 mln. dolarów tym celebrytom, którzy założą własny kanał YouTube i będą go zasilali produkowanymi przez siebie materiałami. Na dobry początek, w serwisie ma się pojawić dwadzieścia takich gwiazd. Nie wiadomo jednak z kim prowadzone są rozmowy i kto zainteresuje się tym pomysłem. Już teraz słychać jednak głosy, że postaci znane z kolorowych czasopism odbiorą widownię tym, którzy ciężko pracowali, by zaistnieć w YouTube.

Google widzi natomiast w swoim pomyśle wielkie pieniądze. Na kanałach gwiazd wyświetlane byłyby reklamy, które prawdopodobnie bardzo szybko pozwoliłyby nie tylko zwrócić zainwestowane 100 milionów dolarów, ale i zarobić na nowym pomyśle.

Krzysztof Pielesiek

[za Business Insider ]

Więcej o: