Windows 8 gotowy w połowie przyszłego roku?

W sieci pojawiła się fotka mapy drogowej Microsoftu mająca ukazywać kolejne "punkty kontrolne" w rozwoju Windows 8. Premiera systemu operacyjnego nadchodzi dużymi krokami?

Mapę drogową z komentarzem opublikował serwis ZDNet. Jego redakcja wskazuje interesujące punkty w rozwoju Windows 8. Z grafiki wynika między innymi, że już jutro (23.02.2011) programiści Microsoftu mają osiągnąć drugi kamień milowy w rozwoju systemu operacyjnego. Marsz ku trzeciemu ma się natomiast rozpocząć w ostatnim dniu lutego.

Redakcja ZDNet zakłada, że trzeci kamień milowy uda się osiągnąć w takim samym czasie, co drugi czyli w ciągu pięciu miesięcy. Oznaczałoby to, że kolejna wersja systemu operacyjnego zostałaby zatwierdzona pod koniec lipca. Wersja beta Windows 8 miałaby natomiast być gotowa na Professional Developers Conference, imprezę która ma się odbyć we wrześniu tego roku. W kolejnych miesiącach, pierwsza beta miałaby zostać zastąpiona drugą, poprawioną, a następnie wersją Release Candidate. Redakcja ZDNet ocenia, że wersja Windows 8 przeznaczona do produkcji (release to manufacturing) może być gotowa w połowie przyszłego roku .

Oczywiście plotek tych nie komentuje Microsoft. Warto jednak przypomnieć, że tydzień temu w sieci pojawiła się plotka, z której dowiedzieliśmy się, że w styczniu 2012 gotowe mają być pierwsze tablety działające pod kontrolą Windows 8. Więcej na ten temat przeczytać można w osobnej wiadomości .

Krzysztof Pielesiek

[za: ZDNet ]

Więcej o: