Obejrzyj ostatni start Discovery na żywo

Dziś nastanie kres ery promów kosmicznych. Tak przynajmniej twierdzi NASA. My możemy natomiast obejrzeć na żywo start Discovery.

Warto dziś wieczorem usiąść przed komputerem, by być świadkiem ważnego wydarzenia. Dokładnie o 22:50 czasu polskiego - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem - z przylądka Canaveral wystartuje Discovery . Jego start, który początkowo zaplanowano na listopad zeszłego roku, będzie jednocześnie końcem ery amerykańskich promów kosmicznych. Internauci mogą go śledzić na żywo w sieci.

Ciekawostką towarzyszącą temu wydarzeniu jest lot w kosmos amerykańskiego robota, o którym pisaliśmy w osobnej wiadomości . Polecamy także galerię zawierającą zdjęcia z przygotowania do startu Discovery .

Transmisja z tego wydarzenia prowadzona będzie między innymi przez Benjamina i Carianna Higginbothamów na stronie Spacevidcast. Można ją jednak śledzić bezpośrednio z tej wiadomości, do czego wszystkich oczywiście zachęcamy. W trakcie poprzedzających go przygotowań i samego startu można będzie podyskutować na czacie z innymi osobami zainteresowanymi tematem.

Free Videos by Ustream.TV

Start pokazywać będzie także były dziennikarz CNN-u Miles O'Brien. Na łamach Spaceflight Now (a także naszej wiadomości) usłyszeć mamy komentarze byłych astronautów i obecnych pracowników NASA, którzy omówią całe wydarzenie.

Watch live streaming video from spaceflightnow at livestream.com

Do odwiedzania swojego kanału wideo zachęca też amerykańska Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej. Ten strumień wideo zainteresuje zapewne osoby zaznajomione z tematem, jego największych wielbicieli. Może on także być alternatywnym źródłem obrazu, jeśli któryś z poprzedników "padnie" ze względu na dużą liczbę osób chcących oglądać start Discovery. Kanał NASA można oczywiście znaleźć w naszej wiadomości.

Video clips at Ustream

Krzysztof Pielesiek

[za: Wired ]

Więcej o: