Wikipedia w długopisie cyfrowym

Firma Livescribe, producent cyfrowych długopisów, pochwaliła się nową aplikacją. Wbudowany w długopis program, zawiera sto tysięcy haseł z Wikipedii.

Długopisy firmy Livescribe wykorzystują specjalny rodzaj papieru, na którym robimy notatki czy rysujemy grafiki. Urządzenie umie je odczytać i szybko przenieść na wybrany komputer. Dodatkowo, w długopisie ukryto mikrofon, za pomocą którego możemy nagrać pliki audio w sumie trwające prawie 800 godz. Są one zapisywane w wenętrznej pamięci (8GB) urządzenia i można je odsłuchiwać dzięki wbudowanemu głośniczkowi lub w słuchawkach podłączanych do jacka audio.

W pamięci urządzenia można także zapisać programy, które wyświetlane są na niewielkim ekranie OLED. Jedną z nowości tego typu jest aplikacja Wikipedii. Umożliwia ona wyszukiwanie popularnych haseł już w chwili, gdy spiszemy je na papierze. Wybrane słowa wystarczy tylko "uderzyć" czubkiem urządzenia, by przenieść się do ich opisu, definicji na Wikipedii. Niestety w chwili obecnej aplikacja zawiera jedynie 100 tys. najbardziej popularnych haseł w języku angielskim. Choć pomysł jest oryginalny i ciekawy, to za pobranie aplikacji trzeba zapłacić dwa dolary bez jednego centa.

Krzysztof Pielesiek

[za: Livescribe ]

Więcej o: