Pitaval komputerowy: bomba logiczna w automacie do gry

Whac-A-Mole ("walnij-kreta") to popularna w stanach jarmarczna gra w której trzeba jak najszybciej uderzać drewnianym młotkiem w wychylające się z dziur "krety". Ostatnio automaty z grą zaczęły się masowo psuć, okazało się jednak, że prawdopodobnie jest to celowy sabotaż.

O podłożenie bomby logicznej oskarżony jest programista Marvin Wimberly , pracujący dla firmy Bob's Space Racers produkującej Whac-A-Mole. Według informacji przekazanych przez policję, Wimberly wprowadził do oprogramowania sterującego grą bombę logiczną - warunkową instrukcję, która powodowała losowe blokowanie się automatów z grami po kilkudziesięciu-kilkuset włączeniach i wyłączeniach.

Jak twierdzi policja, Wimberly uczynił to aby zrekompensować sobie obniżkę płacy - losowe awarie automatów, które tylko on mógł naprawić, miały pokazać jego pracodawcy, że Wimberly jest niezastąpionym pracownikiem. Według informacji stróżów prawa, Wimberly naprawiając automaty ustawiał w nich następne odliczanie do awarii, opisał tez swój genialny plan dwojgu współpracowników.

Grozi mu do 15 lat więzienia.

[na podstawie WFTV.com ]

Janusz A. Urbanowicz