CeBIT 2011: pierwszy dzień targów za nami - relacja

Targi CeBIT już od lat stanowią prawdziwy festiwal dla fanów klasycznych komputerów PC. Co roku, na początku marca, W kilkunastu halach wystawienniczych na obrzeżach Hannoveru wszyscy (lub niemal wszyscy) producenci podzespołów komputerowych prezentują swoje najnowsze dzieła.

Pierwszego dnia nasi korespondenci odwiedzili, między innymi, stoisko firmy Cooler Master, specjalizującej się w produkcji wszelkiej maści systemów chłodzenia oraz obudów do komputerów.

Cooler Master zaprezentował na swoim stanowisku nowe systemy chłodzenia, które stawiają na integrację chłodzenia powietrzem z kompaktowych rozmiarów chłodzeniem cieczą.

Wbudowana pompka i blok, połączone z chłodnicą 1×12 cm mają zapewnić niższe temperatury procesora niż standardowe chłodzenie oraz zajmować sporo mniej miejsca.

GeminiIIGeminiII fot. OCLab

Producent zaproponował także bardzo ciekawe rozwiązanie w postaci zasilacza Pro Hybrid, który wyłącza własne chłodzenie, kiedy pobór prądu jest na tyle niski, że z generowaną w trakcie pracy temperaturą jest sobie w stanie poradzić na zasadzie pasywnego oddawania ciepła. Dzięki temu, choć na chwilę, na przykład podczas przeglądania zasobów Sieci, pokojowy komputer zamilknie.

Na stanowisku firmy XFX, uznanego producenta rozwiązań graficznych można było zapoznać się z najnowszą i najmocniejszą na rynku dwurdzeniową kartą Radeon HD 6990. Nowa grafika AMD okazała się być naprawdę olbrzymia. Miejmy nadzieję, że jej osiągi zrekompensują wymianę obudowy na większą.

XFX Radeon HD 6990XFX Radeon HD 6990 fot. OCLab

Żeby sprawdzić możliwości nowego Radeona HD 6990 na stoisku XFX znalazło się także stanowisko z działającym komputerem wyposażonym w trzy monitory wysokiej rozdzielczości. Chętni mogli przetestować wydajność zamontowanej w obudowie karty przy pomocy gry Dirt 3.

Obszerniejszą relację z Hannoveru z targów CeBIT 2011 przeczytacie w serwisie OCLab .

Więcej o: