Na pokładzie Samsunga Galaxy S II znajdzie się Nvidia Tegra 2

Smartfon Samsung Galaxy S II jest jednym z bardziej oczekiwanych urządzeń tego roku. Teraz okazuje się, że producent może w nim zastosować platformę Nvidia Tegra 2.

Samsung Galaxy S sprzedał się na świecie w liczbie ponad 10 milionów egzemplarzy . To dużo. Na tyle dużo, że oczekiwania co do kolejnego modelu tak popularnego urządzenia są dość wyśrubowane.

Samsung Galaxy S II miał swoją premierę podczas targów MWC 2011 . Wówczas poznaliśmy jego pełną specyfikację - wyposażono go w wyświetlacz Super AMOLED Plus o przekątnej 4,3", system operacyjny Android 2.3 oraz dwurdzeniowy procesor. Wszystkie te cechy pozostają prawie bez zmian.

Prawie, zmienić ma się bowiem producent procesorów. Serwis Engadget zauważa, że modułem CPU miał być Exynos Samsunga (dwurdzeniowy, taktowany zegarem 1GHz), teraz jednak podjęto decyzję o zastosowaniu w Galaxy S 2 układu Nvidii - Tegry 2. Dlaczego to ważne? Ponieważ z układem Tegra 2 wiązane są ogromne oczekiwania. Eksperci przewidują , że zamontowanie układu Tegra 2 ma dać zdecydowanie większy skok wydajności niż domontowanie kolejnego procesora, powiększenie rdzenia istniejącego lub zwiększenie pojemności pamięci. A dodatkowo - ma nie obciążać baterii.

Engadget zauważa, że na rynek trafią prawdopodobnie partie telefonów zarówno z układem Nvidii jak i procesorem Samsunga. Przewiduje się, że ten ostatni pojawi się na początku w USA i Wielkiej Brytanii.

Więcej o: