CeBIT 2011: trzeci dzień targów za nami - relacja

Targi CeBIT już od lat stanowią prawdziwy festiwal dla fanów klasycznych komputerów PC. Co roku, na początku marca, W kilkunastu halach wystawienniczych na obrzeżach Hannoveru wszyscy (lub niemal wszyscy) producenci podzespołów komputerowych prezentują swoje najnowsze dzieła.

Trzeciego dnia nasi korespondenci odwiedzili, między innymi, stoisko firmy Corsair, znanej głównie z produkcji pamięci masowych i obudów do komputerów.

Producent postanowił pozyskać nieco szerszą klientelę rozszerzając także zakres swojej działalności.

Zaczął więc działać z systemami audio. Mieliśmy okazję obejrzeć słuchawki game'ingowe HS1A (wersja jack 3,5 mm) oraz HS1 (wersja USB z wbudowaną kartą dźwiękową). Słuchawki mają aż 50-milimetrowy głośnik i skórzane wykończenia.

Słuchawki CorsairSłuchawki Corsair fot. OCLab

Jak się okazało, słuchawki to jednak nie wszystko. Producent postanowił także zajac się wytwarzaniem głośników komputerowych, a mianowicie zestawami 2.1.

Są to modele oznaczone jako SP2500 High-Power 2.1 oraz SP2200 2.1 Te pierwsze posiadają dodatkowego pilota (na przewodzie) oraz charakteryzują się tym, że nawet satelity posiadają wbudowane wzmacniacze (po jednym na każdy głośnik). Ich cena powinna plasować się w granicach 220?. Dość drogo, jednak jest to (według Corsair) system audio klasy high-end...

Głośniki CorsairGłośniki Corsair fot. OCLab

Z bardziej charakterystycznego dla producenta asortymentu, na stoisku można było obejrzeć obudowy. W tym białą oraz czarną wersję Graphite 600T.

Nie zawarto w niej jakichś przełomowych innowacji, jest to zwyczajna, średniej wielkości (midi-tower) obudowa - wyjątkiem jest właśnie biały lakier, którego znalezienie zajęło firmie sporo czasu. Kłopot był w tym, że jasne obudowy szybko bledną bądź żółkną. Graphite 600T, według obietnic producenta, ma natomiast pozostać biały cały czas.

Obudowa Corsair Graphite 600T WhiteObudowa Corsair Graphite 600T White fot. OCLab

Obszerniejszą relację z Hannoveru z targów CeBIT 2011 przeczytacie w serwisie OCLab .

Więcej o: