Yamaha TSX-140

Yamaha TSX-140 to zaawansowany system muzyczny oferujący wiele zintegrowanych funkcji. Jest zarówno radiobudzikiem, jak i tunerem AM / FM i odtwarzaczem CD z wbudowaną cyfrową stacją dokującą do iPhona/ iPoda.

Wspaniałe brzmienie

Yamaha TSX-140 z podwójnymi 8-cm głośnikami, portem bass-reflex oraz 2 x 15W cyfrowym wzmacniaczem dostarcza zaskakująco dobrej jakości brzmienia. Zjawisko to jest znane jako Concert Quality Sound (Koncertowa Jakość Dźwięku). Szumy i zakłócenia są praktycznie nieobecne, a dzięki zastosowaniu Extanded Stereo stworzonego dzięki technologii DSP firmy, Yamaha TSX-140 oferuje znacznie szerszą scenę dźwiękową.

Dodatkowo, autorskie oprogramowanie Yamahy Music Enhancer dodaje głębi oraz emocji skompresowanym materiałom muzycznym. Po naciśnięciu przycisku trzy kontrolki frontowego panelu stają się parametrycznym equalizerem pozwalającym dostosować dźwięk do własnych preferencji i otoczenia. Połączenie zwartej konstrukcji i precyzyjny dobór i ustawienie elementów odpowiedzialnych za brzmienie sprawia, że Yamaha TSX-140 eliminuje niepożądany rezonans oraz wewnętrzny pogłos, oferując ciepłe i naturalne brzmienie.

Wszechstronność i funkcjonalność

Yamaha TSX-140 zapewnia nową jakość wejść audio w kompaktowej obudowie. Zintegrowany odtwarzacz CD obsługuje formaty MP3 i WMA, a złącze USB pozwala na podłączenie odtwarzacza MP3 innego niż iPod. Ponieważ stacja dokująca do iPoda/iPhona jest całkowicie cyfrowa, dźwięk pozostaje cyfrowy od wejścia, poprzez procesor DSP oraz wszystkie inne kanały, aż do cyfrowego wzmacniacza. Nie ma żadnej degradacji sygnału, więc to co możemy usłyszeć to właśnie Koncertowa Jakość Dźwięku. Radio FM obsługuje pięć kanałów i ma także wejście AUX dla zewnętrznych urządzeń analogowych. Funkcjonalność i łatwość obsługi Yamahy TXS-140 nie ma sobie równych. Oprócz podświetlanych przycisków na głównym panelu trzy obrotowe kontrolki pozwalają na intuicyjny dostęp do wszystkich funkcji. Diody LED pokazują dokładnie, która funkcja została wybrana. Czujnik automatycznie dostosowuje wszystkie diody LED do natężenia światła w otoczeniu.

Co więcej, Yamaha TSX-140 wyposażony jest w złącze USB mini-B, które ułatwia synchronizację iPhona/iPoda z komputerem, podczas jego ładowania w zintegrowanej stacji dokującej. IntelliAlarm pozwala uprzyjemnić pobudkę, a to dzięki możliwości wyboru utworów z iPoda/iPhona lub innego źródła. Delikatne nasilenie głośności oraz początkowe tłumienie nieprzyjemnych wysokich częstotliwości pozwala na stopniowe wchodzenie w pełne spektrum dźwięku.

Yamaha TSX 140 dostępny jest w kolorze szarym, czarnym oraz w czerwieni ceglanej.

Cena: 1 449 zł

Audio.com.plAudio.com.pl Fot. Audio.com.pl

Więcej o: