Chrome 10

Firma Google udostępniła właśnie stabilną dziesiątą wersję przeglądarki Chrome.

Jedną z dwóch najważniejszych nowości jest aktualizacja silnika Crankshaft obsługującego język Javascript, odpowiadający za interaktywność stron internetowych. Nowy silnik ma znacznie większą wydajność, dzięki czemu skrypty na stronach będą działały płynniej , a obciążenie komputera zmniejszy się.

Drugą ważną nowością jest wykorzystanie sprzętowej akceleracji operacji 3D do przyśpieszenia operacji wyświetlenia stron .

Inne zmiany to wprowadzenie możliwości uruchamiania internetowych aplikacji w tle , bez otwierania zakładki czy okienka, zastąpienie okienka ustawień zakładką z wyszukiwaniem.

 

Poprawiono także zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o nieuprawniony dostęp wtyczki obsługującej treści w formacie Flash do zasobów komputera. Nowe zabezpieczenia działają na komputerach działających pod kontrolą Windows Vista i Windows 7.

 

Nowe Chrome dostępne jest na Windows, Mac OS X i Linuksa i można je pobrać ze strony Google . U użytkowników, którzy już zainstalowali Chrome, przeglądarka zaktualizuje się samoczynnie.

[na podstawie Google Chrome Releases , Google Chrome Blog ]

Janusz A. Urbanowicz

Więcej o: