HTC Flyer na rynku w Q2 2011

O pierwszym tablecie HTC, nazwanym Flyer, słyszeliśmy jak dotąd niewiele. Wszystko wskazuje jednak na to, że na rynku pojawi się w drugim kwartale tego roku.

Podczas targów MWC firma nie pozwoliła dziennikarzom na bliższy kontakt z urządzeniem , a obsługa stanowiska firmy prezentująca tablet nie mogła udzielić bardziej szczegółowych informacji na temat samego urządzenia oraz, co w tej chwili interesuje nas bardziej, ponieważ specyfikację urządzenia już znamy - daty jego premiery.

Wygląda jednak na to, że nasze wątpliwości zostaną rozwiane w drugim kwartale 2011 roku. Wtedy to ma nastąpić wprowadzenie Flyera do sprzedaży. Nie jest to jednak pewna informacja. Jak wiemy z doświadczenia, daty premier niektórych urządzeń mają tendencję do nagłych i niespodziewanych zmian. Wygląda jednak na to, że HTC zamierza dotrzymać terminu. Wskazuje na to zamówienie producenta na milion sztuk tego tabletu, które ma być zrealizowane w okresie pomiędzy marcem a sierpniem.

Zapytacie, czym jest milion sztuk HTC Flyer w porównaniu do 15 milionów sprzedanych egzemplarzy Apple iPada ? Muszę przyznać, że to niewiele. Być może firma obawia się, że tablet nie będzie w stanie konkurować z gigantami rynku : ma mniejszy wyświetlacz (7 cali, 1024 x 600) oraz starszą wersję systemu operacyjnego Android OS (2.4). Ale z drugiej strony ma udoskonalony interfejs użytkownika HTC Sense

Jarosław Sroka

Tabletowo.pl

embed

HTC Flyer 32 GB - WiFi

  • System operacyjny: Android 2.3.3 Gingerbread
  • Komunikacja: Wi-Fi
  • Przekątna ekranu: 7 cali
  • Pamięć wewnętrzna: 32 GB

1 opinia

Parametry techniczne

Parametry fizyczne

Sprawdź cenę tego produktu >

dane dostarcza:

embed
Więcej o: