Samsung chce przyciągnąć deweloperów z Nokii

Samsung najwyraźniej postanowił zwerbować do siebie programistów Nokii. Ci ostatni otrzymują maile z propozycją pracy nad mobilnym systemem operacyjnym Samsunga - bada.

Jak podaje serwis Engadget , mieszkający w Indiach deweloperzy zajmujący się do tej pory tworzeniem aplikacji na Symbiana, system operacyjny firmy Nokia, zaczęli otrzymywać maile od Samsunga.

Jeśli nie podoba Ci się kierunek rozwoju Nokii, spróbuj z badą

Chodzi o ogłoszoną ostatnio decyzję zawiązania strategicznego sojuszu między Nokią a Microsoftem . W jego efekcie na smartfonach Nokii instalowany będzie mobilny system Microsoftu - Windows Phone 7 - zamiast dotychczasowego Symbiana.

System Samsunga bada znajduje się między innymi w telefonach Wave , dostępnych także na polskim rynku. bada jest młodym systemem, przez co nie może się jeszcze pochwalić tak dużą liczbą aplikacji jak Android czy iOS. Stąd nie dziwi propozycja Samsunga i chęć werbowania doświadczonych programistów. Z drugiej strony nie wiadomo, czy będą oni zainteresowani współpracą. Mogą przecież wybrać na przykład otwarty system Google'a, instalowany na szerokiej gamie urządzeń.

Więcej o: