100 lat firmy IBM

Amerykańska korporacja dziś celebruje swoje setne urodziny. Z tej okazji zorganizowała krótkie spotkanie z przedstawicielami mediów.

Aż ciężko w to uwierzyć, ale IBM ma już sto lat. Choć oficjalnie swe urodziny obchodzi dopiero w czerwcu, to już dziś media zostały zaproszone na konferencję, w trakcie której powiedziano kilka słów na temat tego, co korporacji udało się osiągnąć.

Osiągnięcia te streszczono w interesującym pliku wideo, który pokazywaliśmy już jakiś czas temu . Sto osób - każda z nich o rok młodsza od swego przedmówcy - opowiada w nim o rzeczach, które IBM zrobił w danym roku. Z klipu dowiadujemy się między innymi kto wymyślił dobrze znany kod kreskowy czy pasek magnetyczny i bankomat.

W drugiej i ostatniej części konferencji, IBM przedstawił 5 innowacji, które zdaniem firmy zmienią świat w przeciągu pięciu najbliższych lat. Korporacja publikuje takie zestawienie co roku. W najnowszym pojawiły się tak ciekawe pomysły jak "kinetyczne baterie", samochody bez kierowców czy wszechobecne hologramy. Więcej na ich temat przeczytacie w opublikowanym niedawno tekście.

Oczywiście firma pochwaliła się także Watsonem , który niedawno pokonał przeciwników z krwi i kości w amerykańskim teleturnieju Jeopardy.

Przy okazji warto zaznaczyć, ponieważ mało kto o tym wie, że swoje pierwszy biuro w Polsce, IBM otworzył już w roku 1935. W wyniku wybuchu wojny zostało ono jednak zamknięte. Na ponowne wejście firmy na nasz rynek musieliśmy sporo poczekać. Tym niemniej, rodzimy oddział IBM również obchodzi w tym roku swoje - już 20 - urodziny.

Więcej o: