TEDxWarsaw 2.0 - 5 powodów, dla których warto tam być

24 marca w Centrum Nauki Kopernik odbędzie się druga edycja konferencji TEDxWarsaw. Innowacyjne pomysły, inspirujące historie i osoby żyjące pasją - między innymi takie atrakcje szykują organizatorzy tego wydarzenia.

TEDx to interdyscyplinarne spotkania organizowane pod marką TED przez entuzjastów  na całym świecie  - od Amsterdamu, przez Dubaj, po San Francisco. W Warszawie konferencja  organizowana jest po raz drugi. Wzorem ubiegłego roku, całość wydarzenia będzie transmitowana w internecie, więc do publiczności zebranej w CNK może dołączyć każdy. Oto pięć powodów, dla których 24 marca warto będzie zajrzeć na stronę ze streamingiem TEDx

1. Pomysły, o których warto mówić

Spotkaniom TED i TEDx przyświeca hasło "ideas worth spreading" - "pomysły warte rozpowszechniania".  Jak opowiadać o tradycjach w nietradycyjny i ciekawy sposób? Jak najnowsze technologie mogą pomagać najbardziej potrzebującym i ubogim? Jak uczynić kraj bardziej innowacyjnym w ciągu 12 miesięcy? To tylko niektóre tematy poruszane w trakcie konferencji.

2.  Odkrycia czekające na odkrywców

Podczas spotkań TEDx można usłyszeć o najnowszych odkryciach nauki, ale także poznać pytania, na które wciąż brakuje odpowiedzi. Podczas TEDxWarsaw 2.0 poznamy sekretne, dotąd nieznane elementy życia roślin, najnowsze osiągnięcia rozwijającej się w zawrotnym tempie genetyki oraz zagadki sprzed milionów lat, które czekają na swoje rozwiązanie.

3. Historie, które inspirują

Inspiracja dla nowych pomysłów czy niezwykłych przedsięwzięć może się czaić w najmniej oczekiwanych miejscach. Być może kryje się w relacji z wyprawy, jakiej podjęli się uczestnicy Long Walk Expedition lub w pracach trafiających do Galerii Bezdomnej, o której opowie Tomek Sikora.

4. Ludzie, których warto zaczepić

TEDx to nie tylko seria wykładów. To także świetna okazja do spotkania ludzi o różnorodnych zainteresowaniach, działających w różnych branżach i o różnym spojrzeniu na świat, których łączy chęć do działania i poznawania nowych rzeczy, a których w inny sposób być może nigdy by się nie poznało. Wizytówki, posty na Facebooku, komentarze na Twitterze, rozmowy na żywo - warto. Wiadomo przecież, że znajomości się przydają.

5. Coś, co możesz zrobić sam

TEDx to spotkania organizowane oddolnie, przez entuzjastów i zapaleńców - dla takich samych ludzi. Może to być spotkanie na kilkaset lub na kilkanaście osób. W audytorium, w sali gimnastycznej lub w akademiku. Pomysły są wszędzie i zawsze warto o nich mówić. Jeśli spodoba ci się formuła TEDx i chciałbyś pokazać ją innym, na pewno znajda się chętni, którzy pomogą ci to zrobić.

Małgorzata Minta

Więcej o: