Tylko 1/10 znajomych czyta wasze wpisy na Facebooku

Takie jest przynajmniej wynik jednego z eksperymentów.

Robin Davey z GrowVision twierdzi, że metodą "prawie naukową" udało mu się dowieść, że zaledwie 10% osób czyta nasze wpisy na Facebooku. W jaki sposób doszedł do takiego wniosku?

Davey poprosił na swojej Tablicy, aby każdy ze znajomych który zobaczy ten wpis kliknął w "Lubię to". W efekcie wpis "polubiły" 93 osoby z 913 znajomych Davey'a. Wszystko zależy oczywiście od zastosowanych ustawień prywatności (można przecież zaznaczyć, aby dane grupy osób nie miały w ogóle dostępu do naszej Tablicy). Jak czytamy na blogu przedstawiciela GrowVision , liczba osób które zauważą dany wpis w swoim strumieniu wiadomości wynosić będzie nieco mniej niż 10%.

Davey starał się udowodnić swoją tezę nie tylko na przykładzie swojego profilu. Sprawdził także między innymi stronę Justina Biebera (22 000 000 fanów) i stwierdził, że poszczególne wpisy otrzymują od 25- do 50 tysięcy "lajków".

Wiadomo, że Facebook stosuje specjalne algorytmy i preferuje jednych znajomych ponad drugich. Ciekawi jesteśmy, czy macie podobne odczucia co do liczby osób "widzących" Wasze wpisy na Facebooku i czy faktycznie tylko 10% znajomych widzi Wasze wpisy.

Więcej o: