Przyszłość "akumulatorków" rysuje się w barwach USB

Studio projektowe Yanko Design zaskakiwało nas już wielokrotnie swoimi oryginalnymi pomysłami na konstruowanie przedmiotów codziennego użytku. Tym razem studio wymysliło na nowo popularne akumulatorki w formie baterii AA.

Nowatorskie podejście w tym przypadku to w rzeczy samej odejście od nieporęcznego, tradycyjnego gniazdka na korzyść mobilnych portów USB. Konstruktorzy doszli do wniosku, że jedną z wad akumulatorków, które da się we w miarę prostu sposób zniwelować to ich przywiązanie do kłopotliwych ładowarek.

Raz, że trzeba ich zawsze szukać, kiedy są potrzebne, a dwa, że nie zawsze kiedy chcemy podładować baterie w poblizu znajduje się kontakt. Pomysł zakłada zatem, żeby przywracanie energii mogło się odbywac za pośrednictwem komputera. Koncepcja być może nawet słuszna. Pytanie tylko kiedy zostaną wymyślone bezprzewodowe gniazdka, do których będziemy mogli podłączyć te komputery, który ładują akumulatory...

Dodatkowo, ładowanie kompletu czterech baterii będzie wymagało albo centralki USB, albo zajęcie aż czterech portów. Z drugiej strony interfejs USB w baterii pozwoliłby jej na podładowanie akumulatorów innych urządzeń, które akurat nie obsługują standardu AA.

[za Yanko Design ]

Ł.C.

Więcej o: