Microsoft pracuje nad własnym wehikułem czasu

Użytkownicy Mac OS X mają swoje Time Machine. Użytkownicy Windows 8 dostaną zaś History Vault.

Plotka znaleziona na serwisie WinRumors głosi, że wraz z nadejściem systemu Windows 8 dostaniemy narzędzie bliźniaczo podobne do Time Machine, czyli funkcji do tworzenia zaawansowanych kopii zapasowych , którym już od dłuższego czasu mogą cieszyć się użytkownicy systemu Mac OS X.

History Vault będzie korzystał z funkcji Shadow Copies, którą znamy od czasu, kiedy na rynku pojawił się Windows Vista. Zasadnicza różnica polega jednak na tym, że w przeciwieństwie do obecnych rozwiązań stosowanych w systemach Microsoftu, History Vault będzie umożliwiało przywrócenie nie tylko obrazu systemu, ale także i pojedynczych plików , które zostały zmienione, tudzież usunięte. Co więcej, nowy sposób tworzenia kopii zapasowych będzie pozwalał na odzyskiwanie różnych wersji tych samych plików, w zależności od czasu ich edycji. History Vault ma się cechować również przyjaznym interfejsem.

Na temat samego systemu Windows 8 nadal nie wiemy za wiele, ale z dnia na dzień widać wzrost tempa, z jakim wypływają kolejne informacje. Dobrze jednak wiedzieć, że Microsoft pracuje również nad tym, aby nasze dane były bezpieczniejsze, a sam proces ich odzyskiwania w razie awarii dawał większe możliwości.

Grzegorz Młodawski

[Za: WinRumors ]

Więcej o: