Microsoft upomina - nie próbujcie wymuszać aktualizacji WP7

Pisaliśmy już o aktualizacji systemu Windows Phone 7, która między innymi wprowadza funkcjonalność "kopiuj/wklej". Uzupełnianie systemów wszystkich użytkowników trwa jednak bardzo długo i aby obejść problem konsumenci próbują wymuszać operację na własną rekę.

Eric Hautala z Microsoftu napisał na swoim blogu:

Jako inżynier i miłośnik gadżetów w zupełności rozumiem impuls kombinowania na własną rękę; ale moja silna sugestia to: czekać. (...) Jeśli posuniecie się do obejścia systemu nie ma pewności co rzeczywiście stanie się z waszymi telefonami, ponieważ nie sprawdziliśmy w pełni tych domowych metod.

Wśród możliwych wad rozwiązania "na skróty" Hautala wyróżnia na przykład ryzyko, że telefon nie będzie w stanie pobrać kolejnych aktualizacji lub już ta nie będzie poprawnie skonfigurowana i dopasowana do modelu aparatu. Jeśli jednak mimo zainstalowania systemu "na około" wszystko będzie działało inżynier sugeruje, że wymuszenie aktualizacji może (choć nie musi) byc równoznaczneze złąmaniem warunków gwarancji i utratą tejże.

Aktualnie Microsoft aktualizuje systemy zainstalowane na telefonach Dell Venue Pro oraz HTC HD7. Łatki dla trzech kolejnych modeli są w fazie testów.

[za PCMag.com ]

ŁC.

Więcej o: