Chrome OS będzie także na tabletach?

W lutym Google zaprezentował system operacyjny o nazwie Android Honeycomb, napisany z myślą o tabletach. Są jednak podstawy aby myśleć, że Chrome OS również doczeka się wersji na te urządzenia.

Wszystko za sprawą kodu źródłowego systemu Google instalowanego na testowych laptopach Cr-48 . Jak się okazuje, można w nim znaleźć wiele informacji, które sugerują, że Chrome OS jest pisany również z myślą o tabletach. Dzięki przeanalizowaniu kodu źródłowego okazało się między innymi, że system posiada zaimplementowaną wirtualną klawiaturę na wzór tej z Androida. Poza tym, znaleziono także alternatywne wersje Google Chrome z wbudowanymi funkcjami ułatwiającymi obsługę przeglądarki na ekranach dotykowych.

Ile w tym prawdy, a ile sensacji? Na chwilę obecną można jedynie spekulować, tym bardziej, że do tej pory nie ukazała się jeszcze wersja finalna Chrome OS. Coś jednak jest na rzeczy i tak na dobrą sprawę Android 3.0 Honeycomb, wcale nie wyklucza przystosowania przez Google drugiego systemu do pracy z tabletami.

[Za: CNet ]

Grzegorz Młodawski

Więcej o: