Popraw mapę USA - Google Map Maker daje taką możliwość

Minęły 3 lata od premiery Map Maker od Google - teraz jego użytkownicy dostają do ręki naprawdę duży teren do edycji.

Google Map Maker to siostrzana aplikacja Google Maps pozwalająca jednak na edytowanie map przez użytkowników. Po akceptacji przez moderatorów zmiany są wprowadzane także na Google Maps. Aplikacja działała dotychczas w 183 krajach i regionach na całym świecie - dzięki pomocy użytkowników mogły powstać naprawdę dokładne mapy. W 2008 ok. 15% ludności świata mogło na Google Maps znaleźć mapę swojej okolicy, dziś już 30% - dzięki pomocy społeczności Map Maker.

Dzisiaj także Google udostępnia do edycji mapę Stanów Zjednoczonych. Czemu trzeba było czekać aż 3 lata? Szef techniczny Lalitesh Katragadda tłumaczy, że chcieli najpierw skierować usługę do państw, które nie miały dokładnych map. Należało się także upewnić, że moderacja i przetwarzanie zmian podołają działaniom na większą skalę. W końcu mapy USA oglądają dziennie miliony osób.

Google stosuje hybrydowy system moderacji, by upewnić się co do dokładności i jakości dokonanych zmian. Jest niewielki zespół wewnętrznej kontroli, jednak większość moderatorów została mianowana spośród najaktywniejszych i najbardziej wartościowych użytkowników Map Makera. Cały ten projekt doskonale pokazuje siłę kreatywnych społeczności.

[za: Mashable ]

Paweł Kamiński

Więcej o: