Samsung też chce mieć swoją przenośną konsolę do gier

Dopiero co na rynek trafiła nowa konsola Nintendo 3DS, wielkimi krokami zbliża się premiera Sony NGP, a na horyzoncie już widać kolejną zabawkę, tym razem od Samsunga.

Powoli zaczyna się robić tłoczno na rynku przenośnych urządzeń do grania; z czego możemy się tylko cieszyć - jest konkurencja, jest i walka o klienta. O ile po Sony czy Nintendo wiemy już czego oczekiwać, tak w przypadku Samsunga póki co możemy tylko spekulować, czy nowy prototyp przenośnej konsoli, o nazwie Consolor HD3, ma szansę spowodować zamieszanie na rynku. Przenośna konsola do gier Samsung Consolor HD3 - frontPrzenośna konsola do gier Samsung Consolor HD3 - front fot. Joseph Dumary

Kształtem produkt Samsunga przypomina Sony NGP i występuje w dwóch wariantach kolorystycznych - czarnym i białym. Z przodu konsoli znajdują się dwa drążki, 8-kierunkowy krzyżak oraz 4 przyciski (A, X, Y, B). Dodatkowo na froncie widoczna jest również kamerka z matrycą 8 megapikseli, kilka przycisków dotykowych pod ekranem oraz czujnik światła, zapewniający komfort podczas grania w różnych warunkach.

Co ciekawe, także z tyłu Consolor HD3 znajduje się kamera, a tak naprawdę to dwie, z matrycą 12 megapikseli. Wszystko wskazuje więc na to, że również z możliwością nagrywania filmów w 3D. Przenośna konsola do gier Samsung Consolor HD3 - tyłPrzenośna konsola do gier Samsung Consolor HD3 - tył fot. Joseph Dumary Dalej jest jeszcze ciekawiej. Consolor HD3 zostanie obdarowany dotykowym ekranem full HD w technologii AMOLED, wysokiej jakości głośnikami stereo, a nawet czytnikiem linii papilarnych. 250GB wbudowanej pamięci na pewno w zupełności wystarczy aby przechować pokaźną ilości gier.

Na pokładzie znajdzie się również żyroskop, akcelerometr, moduł WiMAX 4G oraz Bluetooth w wersji 2,1. System operacyjny oparty będzie na Androidzie, co już na starcie da dostęp do ponad 2000 gier. Co ciekawe i wyróżniające konsolę Samsunga na tle innych urządzeń, będzie ona ładowana indukcyjnie, czyli bezprzewodowo.

Przenośna konsola do gier Samsung Consolor HD3 - dwie wersje kolorystycznePrzenośna konsola do gier Samsung Consolor HD3 - dwie wersje kolorystyczne fot. Joseph Dumary

I to na razie tyle, więcej szczegółów na temat Samsung Consolor HD3 nie ujawniono, ale można wywnioskować, że nie będzie to tylko konsola do gier, ale urządzenie oferujące podobne funkcje jak tablety czy telefony komórkowe. Najważniejsza jest oczywiście lista gier, które trafią na przenośna konsolę Samsunga i tutaj niestety poza tym, że będą to tytuły dostępne w sklepie Android Market nie wiadomo nic. Wydaje się więc, że Consolor HD3 będzie stanowił potencjalną konkurencje dla Xperia Play, nie zaś dla 3DSa czy NGP, ale pożyjemy, zobaczymy.

[za: Designbuzz ]

Grzegorz Młodawski

Więcej o: