Amazon jednak będzie miał tablet?

Mamy kolejne przesłanki, że księgarnia Amazon pracuje nad własnym modelem tabletu. A właściwie robi to dla nich Samsung.

Dotychczas słyszeliśmy tylko plotki o nowym Kindle z być może kolorowym ekranem i być może działającym na Androidzie . Także otwarcie przez księgarnię sklepu z aplikacjami, konkurencyjnego dla Android Market dało powody do nowych plotek.

Kolejna brzmi: tablet dla Amazona miałby zbudować Samsung - tak twierdzi dobrze poinformowany obserwator, Peter Rojas z serwisu Gdgt . Co jest ciekawym wyborem, zważywszy, że koreańska firma została ostatnio pozwana przez Apple za naruszenie patentów. Jej produkty miałyby być łudząco podobne do koncepcji zastrzeżonych przez Apple. Samsung jest też dostawcą komponentów dla firmy z Cupertino. A jej nowy projekt jest przez analityków określany jako możliwa konkurencja dla iPada 2.

Głównym powodem takiego optymizmu jest Amazon, który mógłby sprzedawać treści po subsydiowanej cenie i chyba jako jedyny może konkurować z Apple pod względem potężnej sieci dystrybucji. Księgarni udało się np. zdobyć na wyłączność do swego sklepu z aplikacjami wyczekiwany tytuł Angry Birds Rio. W kreowaniu sklepu korzysta z wzorców Apple, nakładając na twórców opłatę, co ma uchronić ich przed zalewem kiepskich aplikacji. Wyraźnie pozycjonuje się na konkurencję dla Apple. Plotki mówią, że tablet miałby pojawić się pod koniec lata.

Trwają jeszcze spekulacje, jaką drogą pójdzie firma w przypadku tabletu - czy wykorzysta gotowy Android 3.0 Honeycomb, czy też przygotuje własną nakładkę na system, na wzór HTC i ich Sense 3.0.

[za: Slashgear ]

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,9480088,Amazon_jednak_bedzie_mialo_tablet_.html

Więcej o: