Nowy wymiar kontroli - Razer Hydra

Znana przede wszystkim z charakterystycznych czarnych myszy i klawiatur dla graczy, firma Razer postanowiła wprowadzić granie na PC w nowy wymiar. Całość nieprzypadkowo przy okazji premiery gry Portal 2.

Nowy gadżet Razera to nic innego kontroler z sensorem ruchu, pozwalający przenieść ruchy gracza na monitor domowego komputera.

Razer obiecuje, że Hydra cechuje się niskim opóźnieniom przesyłu danych oraz wysoką precyzją śledzenia "z dokładnością do milimetra i pojedynczego stopnia".

Min-Liang Tan, szef i dyrektor kreatywny Razera powiedział:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że w końcu oddaliśmy w ręce graczy PC prawdziwy kontroler z sensorem ruchu (...) Gracze będą zszokowani niewiarygodną precyzją śledzenia, która idealnie odwzorowuje każdy ruch w grze. Dodatki w Portal 2, stworzone specjalnie pod kątem Razer Hydra spowodują, że nie będą w stanie oderwać się od gry.

Jesli wierzyć informacjom podawanym przez producenta, póki co, na rynku znajduje się aż 125 gier które przystosowane są do wykorzystania potencjału Hydry. Wśród nich Portal 2.

Kontroler Razer Hydra dostępny jest w przedsprzedaży w sklepie internetowym producenta za cenę około 140 euro. W pakiecie znajduje się gra Portal 2. Aby przekonać się jak sprawdza się w praktyce, będziemy musieli jeszcze chwile poczekać.