Chrome 11 - nowe logo, rozpoznawanie mowy

Dziś pojawiła się najnowsza stabilna wersja przeglądarki od Google'a.

Oprócz poprawek błędów, pojawiła się akceleracja sprzętowa dla 3D CSS, poprawki bezpieczeństwa do wbudowanego Adobe Flash oraz 25 poprawek dotyczących bezpieczeństwa pojawiły się dwie rzeczy, które łatwo zauważy każdy użytkownik. Po pierwsze nowe logo, mniej błyszczące, bardziej minimalistyczne. Druga nowość to wsparcie dla funkcji wprowadzania tekstu za pomocą głosu w HTML5. Na początek działa z Google Translate, uruchamiana ikonką mikrofonu na stronie. Mówiony do mikrofonu tekst powinien pojawić się w okienku.

Ta funkcja działa też w wyszukiwarce na stronie głównej gazeta.pl

Rozpoznawanie mowy w wyszukiwarce gazeta.plRozpoznawanie mowy w wyszukiwarce gazeta.pl Rozpoznawanie mowy w wyszukiwarce gazeta.pl

Istotne jest także dodanie możliwości kasowania "ciasteczek" pochodzących z pluginów, np. Flash Playera 10. Dotychczas trzeba było robić to online.

Od ostatniego lata Google wypuszcza nową wersje przeglądarki co mniej więcej 6 tygodni. Z ostatnią wersją pojawiła się lista dokonanych w tym czasie prawie 3700 poprawek i zmian. Chrome 11 dostępne jest na Windows, Maca i Linuksa.

[ SlashGear , Chromium Blog ]

Więcej o: