Koniec Novella

Znana z produkcji oprogramowania dla biznesu firma Novell zakończyła fuzję z Attachmate Corporation i wycofała swoje akcje z obrotu publicznego.

Polakom Novell kojarzy się z Novell Netware - oprogramowaniem serwerów plików i baz danych dla sieci lokalnych jakie w latach 90 dwudziestego wieku dominowały na polskim rynku biznesowym. Netware zostało jednak wypchnięte z rynku przez nowocześniejsze rozwiązania oparte na Windows (wówczas - Windows NT) oraz Linuksie.

Obecnie firma produkuje specjalistyczne oprogramowanie dla dużych firm oraz komercyjną dystrybucję Linuksa - SUSE. Attachmate Group z którą Novell łączy się i której oddziałem stanie się zajmuje podobny segment rynku, jej produkty to specjalistyczne oprogramowanie korporacyjne.

Attachmate wykupiło udziały Novella po 6 dolarów i 10 centów za akcję. Część patentów z portfolio Novella została odsprzedana CPTN Holdings LLC. 27 kwietnia Novell zostanie skreślony z listy spółek notowanych na nowojorskiej giełdzie firm wysokich technologii NASDAQ.

Więcej o: