Hotspot na kółkach

W przyszłym roku Ford planuje wypuszczenie pierwszego modelu Focusa dla tych, którzy nie potrafią rozstać się z internetem.

Samochody powoli stają się małymi centrami rozrywki - jakość sprzętu audio jest na coraz wyższym poziomie, możemy oglądać telewizje podczas jazdy, czy też grać na konsolach. Ford chce pójść krok dalej i rozbudować swój system SYNC with MyFord Touch o możliwość uruchomienia w samochodzie usługi WiFi hotspot, która ułatwi pasażerom korzystanie z internetu.

Do tej pory tego typu rozwiązania były dostępne w drogich modelach samochodów, przeznaczonych głównie dla biznesmenów. Ford chce to zmienić i umożliwić wygodne korzystanie z internetu zwykłym ludziom. Do stworzenia hotspotu w samochodzie potrzebny będzie jedynie telefon lub modem USB, dzięki którym samochód będzie w stanie połączyć się z siecią GSM. Naturalnie dostęp do internetu użytkownik będzie musiał zapewnić sobie sam u dostawcy usług komórkowych. Co ważne, producent zapewnia, że oprogramowanie samochodu będzie stale aktualizowane, dzięki czemu będzie mogło współpracować z najnowszymi produktami na rynku, jak również i z tymi, które dopiero mają trafić do sprzedaży. Dostęp do hotspotu zostanie zabezpieczony hasłem w standardzie WPA2, a maksymalnie będzie można do usługi podłączyć 5 urządzeń - laptopy, telefony czy tablety.

Pierwsze modele Forda Focusa z usługa WiFi hotspot mają trafić na brytyjski rynek w przyszłym roku. Jak zapowiada producent, zaktualizowana wersja technologii SYNC with MyFord Touch będzie instalowana tylko w nowych samochodach. Na chwile obecną nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztowała ta przyjemność.

[za: Techland ]

Więcej o: