Głośniki jak klocki LEGO

Wczoraj w Warszawie, firma Creative przedstawiła swoją wizję rozwoju systemów audio. Mają one być przede wszystkim bezprzewodowe, ale i mobilne i modularne - gotowe do łączenia i dzielenia jak klocki LEGO.

Gwiazdą konferencji firmy Creative były nowe głośniki z serii ZiiSound. Firma przedstawiła trzy modele tychże. Są nimi D5x, D3x oraz DSx - ostatni z nich to głośnik niskotonowy. Sprzętowe nowości charakteryzują się tym, że działają bezprzewodowo dzięki technologii Bluetooth. Mogą więc łączyć się zarówno ze smartfonami jak i tabletami czy komputerami, a użytkownik nie musi się martwić leżącymi pod nogami kablami.

Możliwość składania ich jak klocki LEGO, była jednak tym, na co największy nacisk kładł producent. Do rozpoczęcia przygody w świecie bezprzewodowego ZiiSound wystarczy  jeden głośnik - moduł. Użytkownik nie jest zmuszany do zakupu konkretnego rozwiązania - każdy według własnych potrzeb, może nabywać kolejne moduły, by stworzyć zestaw audio zaspokajający jego potrzeby. Warto jednak podkreślić, że póki co, nie może on jednak być bardzo rozbudowany. ZiiSound w "najmocniejszej" wersji, może być zestawem 3.1, choć producent nieoficjalnie przyznał, że wielbiciele mocnego basu mogą złożyć zestaw 3.4.

Kolejną ważną cechą omawianych produktów jest ich mobilność. W dowolnej chwili możemy posiadany przez siebie zestaw "rozłożyć na części". Jeśli potrzebujemy głośnika w kuchni, drugiego w sypialni, a wszystkie stoją w pokoju dziennym, wystarczy wcisnąć jeden przycisk i zabrać ze sobą urządzenia. W promieniu 20-30 metrów powinno ono komunikować się z resztą zestawu i przekazywać dźwięk. Jeśli zaś już o nim mowa, to można go pochwalić. Głośniki grają czysto, a dźwięk, nawet przy dość dużej głośności, nie jest przesterowany. ZiiSound bez problemu poradzi sobie z nagłośnieniem sypialni, gabinetu czy średniej wielkości pokoju dziennego.

Niestety zaprezentowane urządzenia nie są tanie. Złożenie porządnego zestawu audio ZiiSound, może dla przeciętnego Polaka być poważnym wyzwaniem. Jeden głośnik D5x wyceniono na 1199 zł. O połowę tańszy jest D3x oraz subwoofer DSx, które w sklepach powinny kosztować po 599 złotych. D5x i DSx w sprzedaży pojawią się pod koniec czerwca tego roku. Na D3x poczekamy do sierpnia.

Kolorowo, bezprzewodowo

Creative przygotował też produkt dla osób nie posiadających głębokich kieszeni. Jest nim jednoelementowy głośnik Bluetooth D80. Firma twierdzi, że jest to najtańszy sprzęt tego typu w jej historii. Został on wyceniony na 159 złotych, co rzeczywiście wydaje się być bardzo dobrą ceną. D80 to niewielki głośnik przystosowany do współpracy z takimi urządzeniami jak smartfony, tablety czy komputery przenośne. Można do niego podłączyć także odtwarzacze plików multimedialnych firmy Creative. Sprzęt ten dostępny jest w kilku charakterystycznych kolorach - różowym, granatowym, jasnozielonym i oczywiście czarnym. Może on zainteresować tych, którzy dużo podróżują i chcą słuchać swojej ulubionej muzyki poza domem bez konieczności zakładania słuchawek. Urządzenie trafi do sprzedaży w połowie tego miesiąca.

Słuchawki i odtwarzacze

W trakcie prezentacji powiedziano też kilka słów na temat nowych słuchawek. Zaprezentowano trzy modele tychże, komunikujące się ze światem za pomocą Bluetootha. Słuchawki klasy premium przeznaczone są dla użytkowników telefonów komórkowych i sprzętu audio takiego jak iPod. Cechą wyróżniającą modele WP-450, WP-350 oraz WP-250 jest "niewidzialny mikrofon". Został on sprytnie wbudowany w same słuchawki, dzięki czemu rzeczywiście jest niewidoczny. Rozwiązanie to umożliwia korzystanie z tych urządzeń nie tylko do prowadzenia rozmów telefonicznych, ale i do gier sieciowych. Model WP-350 trafi do sklepów pod koniec maja. Wyceniono go na 399 złotych. Na pozostałe urządzenia poczekamy do września tego roku. Za WP-450 zapłacimy 499 złotych, a 229 złotych za WP-250.

Ostatnią nowością, której jednak nie poświęcono wiele uwagi są nowe odtwarzacze plików multimedialnych ZEN Style M300. Malutkie urządzenia (55x44x12mm) wyposażono w 1,45-calowy ekran TFT, gniazdo kart MicroSD, radio FM oraz łączność bezprzewodową Bluetooth (2.1). Urządzenia te mogą spodobać się tym, którzy poszukują malutkich odtwarzaczy przydatnych chociażby w trakcie uprawiania sportu. Podobnie jak głośniki D80, zaprezentowane odtwarzacze można nabyć w kilku wersjach kolorystycznych - białej, żółtej, czerwonej i czarnej. W sklepach powinniśmy je znaleźć w połowie czerwca tego roku. Ich ceny zaczynają się od 199 złotych (wersja 4GB), a kończą na 359 złotych (wersja 16GB).

Więcej o: