Za dwa lata Android przegra z Windows Phone?

Firma analityczna Pyramid Research opublikowała raport, w którym przewiduje, że w ciągu dwóch lat telefony z systemem Microsoftu zdobędą rynek większy niż promowany przez Google system Android.

Ten zaskakujący wniosek firma popiera interesującymi argumentami: raport opracowany został na podstawie danych z 51 rynków krajowych, nie tylko z bogatych rynków Stanów Zjednoczonych i Europy. Telefony Nokii dominują ciągle w segmencie tanich telefonów pozbawionych wyszukanych funkcji internetowych i wg oceny analityków Pyramid uzupełnienie telefonów Nokii o telefoniczną wersję Windows, może dać obu firmom dużą przewagę rynkową.

Argumentem przeciwko dominacji Apple i Blackberry jest realizowane w obu firmach łączenie produkcji sprzętu i oprogramowania - ani BlackBerry ani Apple nie udostępnia swojej platformy programowej innym producentom telefonów. Obie te firmy nie są też zainteresowane produkcją tanich telefonów na zasadzie "duży obrót - mały zysk". Nawet jeśli powstanie "iPhone nano", nie zapłacimy za niego złotówki przy podpisaniu umowy o najniższy abonament.

Późne wejście na rynek Windows Phone może mu dać niespodziewaną przewagę na rynku, podobną, jaką miał iPod wobec innych odtwarzaczy MP3 - przyciągnął uwagę kupujących nową jakością na rynku.

Nie wiadomo tylko, czy programistom z Redmond uda się tę nową jakość dostarczyć.

[za Pyramid Points ]

Więcej o: