Wyraź emocje uszami

Japońska firma opracowała nową metodę komunikacji.

Neurowear zajmuje się tworzeniem gadżetów wykorzystujących fale mózgowe, dzięki którym możliwe staje się poruszanie częściami ciała, których fizycznie nie mamy. Przykładem takiego wynalazku jest Neocomimi, czyli uszy wyrażające ludzkie emocje.

Urządzenie wygląda jak zwykła opaska z doczepionymi kocimi uszami, ale wystarczy, żeby osoba która je nosi poczuła np. radość, aby zaczęła dziać się magia. Neocomimi potrafi odczytywać ludzkie emocje i reagować odpowiednio na nie. Kiedy jesteśmy smutni, uszy opadają, jeśli skoncentrujemy się na czymś - stają, a kiedy towarzyszy nam uczucie radości zaczynają się "wiercić". W taki oto prosty sposób możemy pokazać otoczeniu swój aktualny stan emocjonalny.

 

Neocomimi działa dzięki specjalnej opasce zakładanej na czoło, która została wyposażona w czujniki odbierające fale mózgowe. Dodatkowo urządzenie posiada niewielkich rozmiarów komputer, odpowiedzialny za analizowanie sygnałów oraz silniczki poruszające uszami.

Sam wynalazek może wydawać się zwykłym marnowaniem czasu osób, które nad nim pracują, ale wcale tak nie jest. Neurowear, jak już było wspomniane, poszukuje nowych rozwiązań w komunikacji międzyludzkiej, a przy tym prowadzi badania nad wykorzystaniem fal mózgowych. O ile raczej nikt nie będzie biegał po ulicy z Neocomimi na głowie i obwieszczał wszystkim dookoła swojej radości machając uszami, to jednak wiedza zdobyta podczas tworzenia takich gadżetów w przyszłości może pomóc ludziom poszkodowanym przez los odzyskać możliwość normalnego funkcjonowania w społeczeństwie.

[za: Mail Online ]

Więcej o: