Na żywo na Facebooku

Największy serwis społecznościowy w sieci od teraz bogatszy o aplikację umożliwiającą nadawanie obrazu wideo na żywo.

Ustream jest bardzo popularnym serwisem, który daje dostęp do dużej liczby programów i wydarzeń nadawanych na żywo, jak również umożliwiającym każdemu, kto ma kamerkę internetową czy też telefon zaistnieć w sieci. W tym tygodniu upubliczniona została aplikacja, dzięki której na Facebooku może zaroić się od transmisji wideo na żywo.

Instalacja aplikacji jest bardzo prosta, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że działa ona tylko na stronach fanowskich - jeśli będziecie chcieli dodać ją do swojego prywatnego profilu, to niestety będziecie musieli obejść się smakiem.

Aplikacja poza nadawaniem obrazu na żywo pozwala również na dostosowanie wyglądu strony, informowanie użytkowników o zaplanowanych lub właśnie trwających audycjach, tudzież komunikację z fanami w czasie rzeczywistym na czacie. Wszystkie materiały nadawane na Facebooku są jednocześnie dostępne na stronie Ustream, co zwiększa ilość potencjalnych widzów. Dla audycji niekomercyjnych zaimplementowano też opcję umożliwiającą wyłączenie reklam podczas nadawania.

Aplikacja działa bardzo dobrze, o czym możecie przekonać się już teraz. Jedna z pierwszych audycji na Facebooku odbyła się na stronie fanowskiej Will.I.Am - wystarczy odnaleźć ją na serwisie społecznościowym i polubić, aby móc samemu sprawdzić działanie usługi. Ustream wykonał odpowiedni krok. Serwis już od dawna cieszył się dużą popularnością, ale teraz, dzięki Facebookowi na pewno uda im się dotrzeć do znacznie większej liczby odbiorców.

[za: TechCrunch ]

Więcej o: