Chrome Web Store wychodzi na świat

Sklep z aplikacjami Google dostępny globalnie.

Podczas trwającej w San Francisco konferencji Google I/O podano do wiadomości, że usługa Chrome Web Store jest już dostępna globalnie i występuje w ponad 41 językach. Chociaż sklep Google działał już w Stanach Zjednoczonych od grudnia zeszłego roku, to dopiero teraz reszta świata również otrzymała do niego dostęp.

Sklep przypomina inne tego typu platformy, jak chociażby konkurencyjny AppStore. Oferta aplikacji jest równie pokaźna i praktycznie każdy znajdzie to, czego szuka. Chrome Web Store zawiera zarówno płatne, jak i darmowe aplikacje.

Aktualnie z przeglądarki Chrome korzysta blisko 160 milionów użytkowników, nic więc dziwnego, że Google uruchomiło usługę, która może przynieść jej duże korzyści finansowe. Przy okazji zaproponowano producentom aplikacji znacznie lepsze warunki, niż np. Apple, które pobiera 30% za korzystanie ze sprzedaży wewnątrz aplikacji (in-app purchase), kiedy Google proponuje 5%.

Jak podano, do tej pory aplikacje z Chrome Web Store zostały pobrane już 70 milionów razy. Jeśli chcecie zapoznać się z ofertą sklepu, to pamiętajcie, że jest ona dostępna tylko i wyłącznie na przeglądarce Google. Z ciekawszych aplikacji, które już dzisiaj możecie pobrać, warto wymienić Angry Birds, grę, na punkcie której oszalał świat.

[za: The Register ]

Więcej o: