Stare książki w Google Books teraz w kolorze

W serwisie Google Books już od dawna można znaleźć książki z XVI, XVII czy XVII wieku. Do tej pory jednak skanowane były one bez zachowania kolorów ilustracji i rycin. Teraz Google umożliwia nam czytanie Nostradamusa w oryginale z uwzględnieniem wszelkich szczegółów.

Google Books to dość kontrowersyjny projekt Google'a, w ramach którego koncern skanuje książki z całego świata. Pomysł świetny - dlaczego określany go mianem kontrowersyjnego? Bo Google "zapomniał" na samym początku zapytać o zgodę na skanowanie właścicieli praw autorskich. Teraz zatargi z prawem są niemal zażegnane.

Książki dostępne są w serwisie Books , gdzie można je czytać w całości, albo dowiedzieć się w której księgarni internetowej są do kupienia.

Do tej pory Google przeskanował i umieścił w swojej cyfrowej bibliotece ok 150 tysięcy XVI- i XVII-wiecznych książek z całego świata. Skany można było jednak oglądać wyłącznie w czerni i bieli. Teraz, jak podaje koncern na swoim blogu , dodano opcję skanowania kolorowego.

Oznacza to, że możemy (w oryginale) przeczytać, albo chociaż przeglądać, dzieła Nostradamusa, Keplera, Galileusza i wielu innych.

Więcej o: