Na urządzeniach mobilnych z Windows 8 nie uruchomisz swoich starych aplikacji

Kolejna wersja systemu operacyjnego Windows (oznaczona roboczo numerem 8) ma pojawić się w 2012 roku. Windows 8 ma działać także na tabletach i smartfonach. Problem w tym, że nie uruchomimy na nich starych, znanych aplikacji windowsowych.

W styczniu Microsoft ogłosił, że na urządzeniach z procesorami ARM (głównie tabletach, smartfonach) można będzie instalować Windows 8 - powstanie bowiem kilka wersji systemu. Jedna z nich przeznaczona będzie na komputery z procesorami Intela (w architekturze x86). Druga - właśnie na urządzenia mobilne. Ta ostatnia wersja ma być lepiej dostosowana do dotykowego interfejsu tabletów i smartfonów, niż trafiający tam czasem Windows 7.

Teraz jeden z dyrektorów Intela na konferencji deweloperów zdradził kilka nowych informacji. Mają powstać cztery wersje nowego Windows 8 na urządzenia mobilne (prawdopodobnie na podobnej zasadzie, jak mamy cztery wersje Windowsa na tradycyjne komputery - Enterprise, Home, itd.). Na urządzeniach z ARM nie uruchomimy jednak żadnych aplikacji, które do tej pory poznaliśmy z codziennego korzystania z systemu operacyjnego Microsoftu.

Więcej o: