Podziemie zatrudnia

Na forach internetowych przestępców pojawiły się oferty pracy. To twórcy oprogramowania do okradania ludzi szukają programistów.

Jak podaje serwis Krebs on Security, na rosyjskojęzycznych forów pojawiły się ogłoszenia oferujące pracę twórcom "crypterów" - programistom potrafiącym zaszyfrować złośliwy kod tak, że przejdzie on przez silniki wykrywające nadchodzące z sieci zagrożenia. Poszukiwani są też twórcy modułów dla przestępczych robaków Zeus i SpyEye , wykradających hasła do banków.

Zarobić można 2000-5000 dolarów miesięcznie i wyrok, o czym wprost ogłoszenia nie mówią, wspominają jedynie, aby zgłaszający byli świadomi czym ryzykują . Więcej - 2000 dolarów od sztuki - zarobić można na pisaniu modułów kradzieżowych dla stron konkretnych banków ("injectów") do Zeusa i SpyEye. Praca czeka zarówno na doświadczonych koderów jak i żółtodziobów.

Zwraca uwagę fakt, że oferowane warunki nie odbiegają od legalnych interesów - oferty mówią o możliwej długoterminowej współpracy, zespołach wielu programistów pracujących nad jednym produktem i świadczeniu wsparcia użytkownikom końcowym , którzy kupili i wykorzystują przestępczy program.

Internetowa przestępczość stała się biznesem.

[za Krebs on Security ]

Więcej o: